Haber

SMA’LI DESTAN DURU ÇADIRDA YARDIM BEKLİYOR

MALATYA’daki 8 yıllık Prestige Vadi Konutları’ndaki konutları depremde ağır hasar gören Cihan ailesi, çadırda yaşam mücadelesi verirken SMA’lı 3 yaşındaki çocuklarının yarım kalan tedavisi için yardım bekliyor. .

Malatya Yeşilyurt Mahallesi’nde 2013 yılında temeli atılan ve 2015 yılında iskan edilmeye başlanan Prestige Vadi Konutları’nda yaşanan iki büyük deprem sonrası yetkililerce ağır hasar tespit edildi. Bu evlerde oturanlardan biri de Evren ailesiydi. Sabri Evren ve Zarife Kılıç Evren’in iki kızından biri olan Destan Duru’ya SMA teşhisi kondu. Aile, başlattıkları kampanyanın ardından gerekli parayı topladıktan sonra küçük Destan Duru’yu Dubai’ye götürerek uyuşturucu tedavisi gördü. Malatya’ya dönen Destan Duru’nun tedavisi hastanelerde ve evde sürdürülmeye başlandı. Deprem sonrası evleri ağır hasar gören Cihan ailesi bu dönemde çadırlarda yaşamaya devam ediyor. Aile, Destan Duru’nun tedavisinin devam etmesi için yardım bekliyor.

‘ALLAH KİMSEYE HAYAT VERMEZ’

Evlerinin ağır hasar gördüğünü belirten Baba Sabri Cihan, ‘Ev ağır hasar gördü, iş yeri yıkıldı. Çocuğumda SMA var, tedaviye ihtiyacı var. Çocuğun malzemelerini alamadık, fizik tedaviye gidemedik, tamamen mağduruz. Bu çadırda 11 kişiyiz. Burası soğuk bir ülke, dün gece çocuğun ateşi 41 dereceydi. En azından kafamızı sokacak bir yer için takviye bekliyoruz. Zor durumdayız Allah kimseyi yaşatmasın. Tabii şu anda ülkenin başı dertte ama çocuğun da buna ihtiyacı var” dedi.

‘BU SÜREÇTE ÇOCUĞU MAĞDUR ETMEMELİYİM’

Destan Duru’nun tedavi süreci hakkında da bilgi veren baba Sabri Evren, “Kampanya yaptık, kampanya bitti, Dubai’ye gittik, ilacımızı aldık ama tedavisi devam ediyor. Bu tedavi orta verildiğinde. , hastalık eski haline dönüyor.Günde 3 saatte bir ayakta bankta beklemesi gerekiyor,3 saatte bir yürüteç koymamız gerekiyor,3 saatte bir fizik tedavi uygulamamız gerekiyor. Bunları yapabileceğimiz bir yer ve ekipmanımız yok. En azından bu süreçte çocuğumu mağdur etmemek için bu süreci devam ettirebilmem gerekiyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu