Haber

Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı’na Atanma

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasını taşıyan atama kararları Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, 9 Kasım 2022’de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde kurulan Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi’nin Başkanlığına Ali Arif Özeybek atandı.

Twitter hesabından açıklama yapan Özeybek, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya teşekkür etti. Özeybek, “Hakka’ya hizmet sloganı ile ekip arkadaşlarımızla birlikte hizmet sürecini tamamlamak ve Millete hizmet için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

Alevi-Bektaşi Kültürü ve Cemevi Başkanlığı’nın görevleri arasında, Cemevileri ve ihtiyaçlarını belirlemeye yönelik çalışmalar yapmak, Cemevlerinde hizmetlerin etkin ve verimli yürütülmesini koordine etmek, Alevi-Bektaşi Kültürü ve Cemevîliği ile ilgili bilimsel araştırmalar yapmak. Bektaşilik sosyal ve beşeri bilimler bütünlüğü içinde, bu konularda bilimsel araştırmalar yapmak ve seminerler düzenlemek, sempozyum, konferans ve benzeri ulusal ve uluslararası etkinlikleri düzenlemekle görevlidir.

Ali Arif Özeybek kimdir?

Mesleği diş hekimliği olan Ali Arif Özeybek, 2011-2018 yılları arasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da danışmanlık yaptı. 2018’de CHP’den istifa eden Özeybek, 2021’de AKP’ye katıldı. Özeybek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun son danışmanıydı.

ANKA,DW/BO,EC

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu